2018 TIAFT Kongre Hazırlıkları Şimdiden Başladı

1963 yılında kurulan TIAFT(The International Association of Forensic Toxicologists) dünyanın dört bir yanındaki adli tıp uzmanları ve toksikoloji üzerine çalışan bilim adamlarını tek bir çatı altında toplamayı amaç edindi. Günümüzde yaklaşık 2000 kişilik büyük bir organizasyon haline gelen TIAFT’ın düzenlediği kongreler de Toksikoloji üzerine çalışan herkesin kalbinin attığı yerler haline geliyor.

IMG_3954_800x533

Paris, Washington, Seul, San Fransisco, Buenos Aires ve Floransa gibi dünyanın birbirinden güzel şehirlerinde kongreler düzenleyen TIAFT’ın geçen seneki adreslerinden biri Antalya oldu. 2014’te İzmirde düzenlenen ilk kongresinden sonra ikinci defa ülkemizde kongre düzenleyen TIAFT’ın Antalya’daki kongresinin “görkemli” geçtiğini söylemek doğru olur. 30 Eylül-2 Ekim 2016 tarihleri arasındaki kongre için 12 ülkeden 110 bilim insanı da Antalya’daydı.

IMG_5417_800x533

Kongre boyunca 7 bilimsel ders, 39 poster sunumu ve 2 video konferans ve 18 sunumun yanında iki de çalıştayın gerçekleştiği kongrenin odağı “Uyuşturucu Karşısında Atılacak Adımlar” olarak seçildi. Önümüzdeki sene tekrarlanacak olan kongrenin bu defa adresi yine tarihi ve güzellikleriyle ünlü Kapadokya olarak seçildi. Geçen kongrenin başarısını tekrarlamayı değil onu geçmeyi hedefleyen düzenleme komitesi de çalışmalarına şimdiden başlamış durumda.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s