Evcil Hayvanlarla Yapılan Rehabilitasyon Programları Gerçekten Etkili mi?

Günümüzde 23 milyon 12 yaş ve üstü Amerikalı alkol ve diğer maddelere bağımlı. Hem sayının hem de talebin arttığı herhangi bir alanda olduğu gibi, rehabilitasyon seçenekleri de hem tedavi yaklaşımında hem de mevcut tesis türlerinde ortaya çıkan pek çok yerel uygulama ile bu duruma ayak uydurmaya çalışıyor. Bu yerel uygulamalardan biri olan evcil hayvan ile rehabilitasyon seçeneği de yakın dostlarınızı bu süreçte yanınızda tutabilmenizi sağlıyor.

Tedaviye girme kararının verilmesi nadiren kolaydır, ancak evcil hayvanınızı geride bırakmanız gerektiğinde ilk adımı atmak zorunda kalmak olması gerekenden daha zor bir hale gelebilir. Bazıları için tüylü dostunu getirmek sadece kolaylık değil; çocuk sahibi olmak için evlat edinmek dışında biricik seçenek olarak evcil hayvan sahiplenmenin geldiğini düşünmek bu hissiyatı anlamamıza yardımcı olabilir. Neyse ki pek çok tesis bunu anlıyor ve evcil hayvanlar ile rehabilitasyon hizmeti sunuyor, böylece sağlık için yola çıkabilir ve tedavi boyunca evcil hayvanınızı yanında tutabilirsiniz.

Evcil hayvanların rehabilitasyon sürecindeki faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz:

Destek: Hayvan dostlarımız yargılamaz ve koşulsuz sevgi sağlarlar. Tedavi sırasında var olmaları duygusal açıdan faydalıdır.

İyileşme: Çalışmalar, hayvanlarla etkileşen kişilerin daha hızlı hastalıktan kurtulduklarını göstermiştir.

Sorumluluk: Tedavi sıklıkla programlar oluşturmaya ve kendinizi sorumlu tutmaya odaklanır. Temel evcil hayvan bakımı, yeteneklerinizi geliştirmek için mükemmel bir fırsattır.

Kendine Saygı: Evcil hayvanınızın bakımı emek istediğinden, özellikle de rehabilitasyon tüylü dostunuzu tedaviden önce evlat edinmeye teşvik ediyorsa, yeteneklerinize güven oluşturmaya yardımcı olabilir.

Sosyalleşme: Başlangıçta sıcak kanlı olmak ve yeni insanlarla konuşmak zor olabilir. Evcil hayvanlar konuşmaya başlamak için güzel bir konudur. Terapi süresince dostunuzun varlığı harika olur ve tedavi merkezlerinde kalan diğer insanlarla tanışmanızı kolaylaştırır.

Haberin detaylarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s